29 Temmuz 2013

Munzur festivalinde 2. gün

Hozat'ta festivalin 2. günü de yozlaşmaya, asimilasyona, karakollara ve barajlara karşı mücadele çerçevesinde paneller ve konserlerle devam etti

Hozat Festivali 2.gün sabah diğer ilçelerden katılımcıların da gelmesiyle kalabalıklaşıyor. Hozat'ın bağımsız belediye başkanı Cevdet Konak'ın artık gelenek haline getirdiği sabah kahvaltısı ile 2.gün başlıyor.

Panellerde mücadele tartışılıyor


Yapılan panel ve sergilerin hepsi yozlaşmaya, asimilasyona, karakollara ve barajlara karşı mücadele çerçevesinde. Festival yürüyüşüne siyasi yapılar ve bu sene ilk defa Dersim Çarşı taraftar grubu da katılıyor. Belediye başkanının ve BDP Muş Milletvekili Demir Çelik'in konuşmalarından sonra konser bölümü başlıyor.

Sırasıyla Gülten Benli, Selçuk Balcı, Grup Munzur, Grup Yorum, Şevval Sam, Arzu ve Grup isyan Ateşi kitleyle buluşuyorlar. Tüm sanatçılar çoşkuyla alkışlanıyor ve her sanatçıya eşlik ediliyor. Gece saat 03.00'de biten konserin ardından tüm izleyiciler son gün Gola Çeto yürüyüşü için Dersim Merkeze çağırılıyor.

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..