11 Ekim 2013

Çelik sussun, kadınlar konuşsun!

Gözde Kansu'nun işten atılmasını protesto eden kadınlar, ATV binası önünde toplandılar

Abbasağa Forumu'nda buluşan kadınlar ATV binasına doğru “Kadın düşmanı AKP, destekçisi ATV!” sloganıyla yürüyüşe başladılar.Gözde Kansu'nun işten atılmasını protesto eden kadınlar, “Çelik konuştu ATV kovdu!”, “Çelik sussun kadınlar konuşsun!”, “Kadınlar sokağa, Çelik'i susturmaya!”, “Gözde Kansu yalnız değildir!”, “Kadın düşmanı AKP'den hesap sormaya!”, “AKP sussun kadınlar konuşsun!” sloganları attılar.

Hüseyin Çelik'in ATV'de sunuculuk yaptığı programda kıyafetinin dekoltesinden rahatsızlığını dile getirmesinin ardından işinden atılan Gözde Kansu'nun yanında olduklarını, bedenimiz bizimdir, yandaş medyadan hesap soracağız diyerek yola çıkan kadınların ATV'ye doğru başlattıkları yürüyüş sloganlarla devam ediyor.

Yürüyüş sırasında AKP'nin politikaları'nın deşifre eden ajitasyonlar yapılıyor, kadınların kendi bedenlerine sahip çıkmaları doğrultusunda çağrıların yapıldığı yürüyüşte sloganlar hiç dinmiyor. Kadınlardan oluşan kitle ATV binasının önüne geldiğinde, erkekler de kadınlara destek olmak için ATV binasının önündeki yerlerini aldılar.Gözde Kansu burada basına ve kamuoyuna Hüseyin Çelik'in, kendi yaşam alanına ve bedenine yönelik müdahalelerini anlattı. Bunu asla kabul etmediğini, protesto ettiğini ve bu tür cinsiyetci politikaların her zaman karşısında olduğunu açıkladı.

Kadınlar Abbasağa Forumu'nda bir araya gelmeden çok önce cevik kuvvet polisleri ATV binasının önünde barikatlarını kurmuş, sermayenin emir erliğini sorgusuz bir şekilde yerine getirmek, kadınların ATV binasına yaklaşmalarını önlemek ve saldırmak için yerlerini almış kadınların gelişini bekliyorlardı.

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..