08 Kasım 2013

Gençlik fobisi!

Okullarda bildiri dağıtmak ve afiş yapmak "suç" sayılacak. Soruşturmalar tamamlanmadan okuldan atabilecekler

Gençlik fobisi!
Burjuva devletin gençlik korkusu, üniversitelere çok daha kapsamlı bir saldırganlık olarak yansıyor. Artık konusu ne olursa olsun, okullarda bildiri dağıtmak ve afiş yapmak "suç" sayılacak. Öğrenciler hakkında açılan soruşturmalar sonuçlanmadan okuldan atılabilecek.

Bu faşizan uygulamaya göre, hakkında soruşturma açılan öğrenci, kampüse giremeyecek. Üniversite bünyesinde soruşturma geçiren öğrenci, hakkında inceleme tamamlanmadan okuldan uzaklaştırılabilecek. Sadece okul değil, kampüsteki kütüphane, yurt, sosyal tesis ya da hastane gibi binalara girmesi yasaklanacak.
Bugüne kadar birçok üniversitede serbestçe ve siyasi amaçlar dışında da kullanılan “izinsiz olarak bildiri dağıtmak, afiş ve pankart açmak” artık kınama gerektiren bir suç olarak işlem görecek. Afiş asanlardan sonra bildiri dağıtanlar da ceza alacak.

Bir başka faşist uygulama ise öğrenci eylemleriyle ilgili. Buna göre suç sayılan öğrenci eylemlerine katılan öğrenciler bir yıl okuldan uzaklaştırılacak, bu tür eylemlere katılmaya teşvik edenler ise 2yıl okuldan uzaklaştırılacak.

Faşist burjuva devletinin, öğrenciler üzerindeki saldırılara kesintisiz biçimde yenileri ekleniyor. Gezi Direnişi sonrasında öğrencilere karşı başlatılan saldırılar, yasaklarla devam ediyor.

Her gün daha da daralttıkları çemberle sonlarını hazırladıklarının farkındalar ama hala debeleniyorlar. Bu isyan çığlıklarını susturmak öyle kolay değil! Yasaklarınız bizi durduramayacak!..

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..