23 Kasım 2013

İsyan, sokak, dayanışma!

Ankara Kadın Dayanışması, 24 Kasım'da "Şiddete karşı kadın buluşması" etkinlikleriyle bir araya geliyor

Ankara Forumlarından kadınların bir araya geldiği Ankara Kadın Dayanışması, 24 Kasım Pazar günü “İsyan, sokak, dayanışma!” sloganıyla devletin sistematik olarak yürüttüğü şiddete karşı kadınları sokağa çağırıyor.

Güvenpark'ta yapılacak olan “Şiddete karşı kadın buluşması” etkinliğinde kadınlar, Gezi sürecinde AKP iktidarının uyguladığı polis şiddeti ve özelde kadına yönelik sistematik polis tacizini teşhir edecek.

Özellikle son dönemlerde artan kadın cinayetleri ve hükümetin katilleri cezalandırmak yerine haksız tahrik uygulamalarıyla cinayetin üstünü örtmeleri karşısında isyan sesleri yükseltilecek. Hükümetin son dönemlerde gündemine aldığı “İstanbul Sözleşmesi” ve “Kadın Koruma Paketi” gibi yasaların aslında daha çok taciz tecavüz, daha çok kadın cinayeti demek olduğuna, kadın aleyhine yasalar olduğuna dikkat çekilecek.

Saat 14:00'te başlayacak olan etkinlikte Feryal Öney, İlkay Akkaya, Pınar Aydınlar, Aylin Aslım, Yasemin Göksu, Dalepe Nena, Zülfü Kadın Korosu, ÜKK Müzik Topluluğu, Haziran Müzik Grubu da sahne alacak.

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..