28 Kasım 2013

Ethem anısına tiyatro festivali

İzmir Yenikapı Tiyatrosu oyuncuları Ethem Sarısülük anısına bir Tiyatro Festivali düzenliyor

Ethem anısına tiyatro festivali
Gezi Parkı eylemleri sırasında Ankara’da 1 Haziran’da polis tarafından silahla vurularak öldürülen Ethem Sarısülük anısına, İzmir Yenikapı Tiyatrosu oyuncuları Tiyatro Festivali düzenleyecek.

10-19 Ocak 2014 tarihinde yapılacak olan Ethem Sarısülük Tiyatro Festivali’ne ilişkin, İzmir Yenikapı Tiyatrosu oyuncusu Orçun Masatçı bilgi verdi. Festivali yapma amaçlarını anlatan Masatçı, Gezi Parkı direnişinin insanları düşündürdüğünü, direnişle birlikte insanların birleştiğini ve başkaldırıya destek olmayı öğrendiklerini söyledi.

Temel hedeflerinin yaşamını yitirenlerin unutulmadığını göstermek olduğunu belirten Masatçı, “Derdimiz dosta düşmana onların, gidenlerin bizim kardeşimiz olduğunu söylemektir. Bu etkinlikler zinciri içerisinde derdimizi anlatabiliriz” dedi.

Derdimiz var
Devrimcilerin yaptığı bir sanatı ortaya çıkarmak istediklerini ifade eden Masatçı, “Devrimciyiz ve etrafımızda olup biten olaylardan bağımsız değiliz. Olan biten olaylara doğru bir müdahalede bulunabilmek, onları sahneye taşıyabilmek, onları estetize edebilmek, estetik bir halde başka insanlara anlatabilmek gibi bir derdimiz var” diye konuştu.

Özgür Gündem

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..