12 Aralık 2013

'Son Sergi'

Erkmen Senan'ın eserlerinin sergilendiği 'SON SERGİ' Karşı Sanat'ta...

'Son Sergi'
Ressam Erkmen Senan'ın çeşitli dönemlere ait eserlerinin sergilendiği “SON SERGİ”, Karşı Sanat'ta sanatseverleri bekliyor.

5 Aralık'ta açılan sergi, 4 Ocak 2014 tarihine kadar Beyoğlu/Taksim'de bulunan Karşı Sanat'ta sergilenmeye devam edecek.

 Karşı Sanat Çalışmaları ve Versus Sanat Galerisi’nin ortak düzenlediği sergi, sanatçının aramızdan ayrılışının ardından gerçekleştirilen ilk sergi olma niteliğini taşıyor

Arkeoloji ile yakından ilgilenen Erkmen Senan, Anadolu antik kentleri ile ilgili bir çok resim ve sanat çalışması yaptı. Sanatçı, geçmişe saplanıp kalmayarak günümüzle bağlantı kurduğu eserlerinde toplumsal ve siyasal yaşama, arkeolojik değerlerin yok edilişine, kültürel yabancılaşmaya dikkat çeken kendine has bir içerik ve görsel dil oluşturdu. Onun resimlerinde; sosyal temalar, vahşi kapitalizmin dayattığı yabancılaşma, bencillik, çürüme, faydacılık sömürü ilişkileri sıkça sorgulanıyordu.

Adres: Beyoğlu, Gazeteci Erol Dernek Sk No:11, Istanbul - Europe
İletişim: (0212) 245 7153

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..