14 Ocak 2014

Maraş'ta faşistler saldırdı!

Maraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde sivil faşistler Kürt öğrencilere saldırdı, polis izledi...

Maraş'ta faşistler saldırdı!
Ortalık toz duman... Haziran İsyanı’nın sindirilemeyen etkisi ile rejim krizinin içiçe geçtiği bu günlerde üniversitelerde yaşanan sivil faşist saldırılar da hız kesmeden sürüyor. Faşist devleti oluşturan güçler arasında yaşanan iktidar savaşı, onların işçi ve emekçilere, gençliğe saldırılarında herhangi bir değişiklik yaratmıyor! Birbirlerini yeseler de ortaklaştıkları yegane şey, bu ortak düşmanlıkları...

Son zamanlarda üniversitelerde süreklileşen sivil faşist saldırılar bu sefer de Maraş’ta karşımıza çıktı. Maraş’taki Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan Kürt öğrencilere 13 Ocak akşam saatlerinde sivil faşistler tarafından saldırı gerçekleştirildi. Sivil faşistlerle birlikte çok sayıda sivil polisin de saldırıya katıldığı ve polisin saldırıları uzaktan seyretmekle yetindiği öğrenildi.

Maraş’taki saldırı aslında 12 Ocak’ta başladı. 12 Ocak’ta güruh halinde toplanan sivil faşistler, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan Kürt öğrencilerin odalarına baskın düzenleyerek öğrencilere saldırdılar. Bu saldırı ertesi gün de devam etti, saldırıya uğrayan öğrenciler yaralandı... Polis ise her şey olup bittikten sonra yurdun önüne geldi!

Üniversitelerde yoğunlaşan sivil faşist saldırılar, öğrenci gençliğin dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de resmisi ve sivili ile burjuva düzenin bekçiliğini yapan güçlerin hedefi olduğunu gösteriyor.

Saldırılar kitlesel-militan biçimlerle yanıtlanmadıkça sürecektir.

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..