10 Şubat 2014

Stuttgart’ta Rojava selamlandı!

Almanya'nın Stuttgart kentinde "Suriye'de savaşı durdur! Rojava'yla dayanışma!" yürüyüşü yapıldı

Almanya'nın Stuttgart kentinde “Suriye’de Savaşı Durdur! Rojava’yla Dayanışma!” yürüyüşü yapıldı. 8 Mart günü 14.00’te yapılan eyleme yaklaşık 400 kişi katıldı. Savaş ve Militarizme Karşı Açık Buluşma'nın (Offenes Treffen Gegen Krieg und Militarisierung, OTKM) düzenlediği eyleme, MKM, ATİK, AGİF, Yaşanacak Dünya / Devrimci Proletarya, ADHK, Bir-Kar vb. demokratik kurumlar katıldı.

Tren garına pankart
Stuttgart Tren Garı karşısındaki Lautenschlagerstrasse'den başlayan yürüyüş öncesi istasyona asılan "Rojava ile Dayanışma! Sokağa! Suskunluğu kırmaya!" yazılı pankart, büyük ilgi gördü. Yarım saat kadar asılı kalan pankart, daha sonra polis tarafından indirildi.

Yürüyüşün başında ve sonunda yapılan mitinglerde konuşan OTKM temsilcisi, "Rojava’daki demokratik kuruluş sürecini desteklediklerini, kadınların en az yüzde 40 oranında tüm yapılarda temsil edildiğini, tüm etnik ve ulusal azınlıkların tüm meclislerde kendini ifade edebildiğini" anlattı. Bundan sonra da etkinliklerin süreceğini vurgulayarak, herkesi duyarlı olmaya ve destek vermeye çağırdı.

Aynı tarihte Hamburg’ta da Rojava’ya destek yürüyüşü yapıldığı öğrenildi.

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..