19 Şubat 2014

Greif’in önündeydik

Greif Direnişi'ni selamlamak, Greif patronlarını protesto etmek için şirketin Köln'deki merkezi Lövenich‘e gittik

Greif’in önündeydik
YAŞANACAK DÜNYA

10. gününde de kararlı bir şekilde sürdürülen Greif Direnişi'ni selamlamak, Greif patronlarını protesto etmek için bugün şirketin Almanya‘daki merkezinin önüne, Köln kentindeki Lövenich‘e gittik.

Az sayıda katılım olmasına karşın, Greif’ın direnen işçilerinin sesini Avrupa‘da duyurmak yönüyle anlamlı bir eylemdi. Yaşanacak Dünya‘nın, Yaşamevi’nin, Kaldıraç‘ın, Bir-Kar’ın pankart ve flamalarıyla katıldığı eyleme ADHK da destek sundu. Yaşanacak Dünya eyleme Almanca “Greif işçileri onurumuzdur!” pankartıyla katıldı.

Almanca yapılan konuşmalarda, kararlı bir şekilde sürmekte olan Greif Direnişi hakkında bilgi verildi. Almanca ve Türkçe sloganlar hız kesmeden eylem boyunca haykırıldı: “Greif işçileri yalnız değildir!” “Yaşasın enternasyonal dayanışma!” “Direne direne kazanacağız!”, “İşgal, grev, direniş!

Yaşanacak Dünya adına yapılan konuşmada şunlar söylendi:
Greif işçilerinin onurlu direnişini selamlıyoruz. Bu kararlı ve militan direnişi desteklemek, bulunduğumuz her alanda onu büyütmek, bu öncü sınıf eylemini uluslararası alanda dayanışma halkalarıyla güçlendirmek biz komünistlerin ve devrimcilerin sorumluluğudur. Greif işçileri, Gezi ruhunu üretim alanına taşımıştır. Bu ruhu kuşanıp daha da ileriye atılırsak kazanabiliriz”.
Eylem, cadde boyunca yapılan yürüyüşün ardından sonlandırıldı.

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..