23 Şubat 2014

Hrant'a, sokağa sahip çık

Irkçı, şovenist saldırganlık sokakta kendisini kusmaya, faşist kudurganlık diş göstermeye başladı

Hrant'a, sokağa sahip çık
Hrant Dink'i katleden anlayışın takipçileri AGOS gazetesinin önüne “Yaşasın Ogün Samastlar, kahrolsun Hrant Dinkler, Azerbeycana selam mücadeleye devam – Alparslan Türkeş'in askerleri” yazılı pankart astılar.

Irkçı, kafatasçı güruhun gösterdiği bu “cüret” şovenist histerinin sokakta verdiği tehlike sinyalinin bir örneğidir. Bu tehlike sinyali aynı zamanda Hrant Dink'e sahip çıkan milyonlara verilen bir gözdağıdır.

Yine bugün Urla’da seçim bürosu açılışı yapmak isteyen HDP’lilere MHP seçim bürosundan çıkanların gerçekleştirdiği saldırı da benzer bir örnek. Polisin seyrettiği saldırıda BDP binası kırılıp döküldü. Binadan sökülen BDP bayrağı yakıldı. Yine aynı gün içerisinde Mersin'de BDP'li adayların fotoğraflarının yer aldığı afişlere sprey boyayla 'ay yıldız' ve 'MHP' yazıldı.

Bu saldırıların tesadüfü ya da fevri olmadığı açık. Irkçı, şovenist saldırganlık sokakta kendisini kusmaya, faşist kudurganlık diş göstermeye başladı.

Sokaklar bu ırkçı güruha terkedilemez. Estirdikleri teröre misliyle yanıt verecek bir uyanıklık ve hazırlık kaçınılmazdır.


RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..