26 Şubat 2014

Okurumuz serbest bırakıldı...

Dün Kadıköy'de darpedilerek gözaltına alınan okurumuz bugün çocuk şubeden savcılığa çıkarılarak serbest bırakıldı...

Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal arasında, yolsuzluk ve rüşvet paralarının saklanmasını içeren telefon görüşmelerinin basına yansımasından sonra dün akşam pek çok ilde olduğu gibi İstanbul'da da protesto eylemleri yapıldı. Kadıköy'de yapılan eyleme polis vahşice saldırdı.

Bu saldırıda onlarca insan yaralanırken, on üç kişi de gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bir çocuk okurumuz da vardı. Okurumuz akşam saat 17:00 civarında çocuk şubeden savcılığa çıkarılarak serbest bırakıldı.

Gözaltında tutulan diğer kişiler ise kan örneği alındıktan sonra serbest bırakılacak. Polis, Ziraat Bankası'nın camlarının kırılmasını bahane ederek gözaltına alınanlardan kan örneği alıyor. Gerekçesi ise, bankanın camlarında kan izlerinin olması... Ayrıca bankanın camlarının kırılmasının "yağmalama" olarak nitelendirilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Okurumuz çocuk olduğu için kan örneğinin yarın alınması kararı ile bugün serbest bırakıldı. Okurumuz, gözaltına alındığı sırada polis tarafından darp edildi; sözlü taciz ve tehditlere maruz kaldı.

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..